Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Škola v novinách

Napsali (mluvili) o nás - V Západočeském muzeu v Plzni si školáci mohou vymodelovat zub mamuta

Český rozhlas Plzeň - 5. 3. 2017

Modelovat kosti nebo zuby pravěkých zvířat si poprvé vyzkoušeli děti v Západočeském muzeu v Plzni. Pro školáky ze základních škol a víceletých gymnázií tam připravili interaktivní vzdělávací program nazvaný Paleontologie naživo. Navazuje volně na divadelní představení Cesta do středu země, které uvádí divadlo Alfa. V muzeu si děti vyzkouší řadu činností a dozví se zajímavosti z období prvohor až čtvrtohor.

První byli školáci z Tachovska

Jako první si interaktivní výukový program Paleontologie naživo vyzkoušely děti ze základní školy ve Stráži na Tachovsku. Děti jsou rozděleny do několika skupin a u stolu, který vede průvodkyně Markéta Havlíková, pracují s nástrojem, který se podobá vrtačce.

„Přístroj je jednoduchá vibrační jehla, díky které si vyzkouší preparaci zkamenělin jako skuteční paleontologové. K dispozici mají vzorky různých kapradin, rostlin a trav a zkouší si to vypreparovat z kamene," doplňuje Havlíková.

Celý článek, včetně reportáže z návštěvy našich dětí si můžete přečíst na stránkách Českého rozhlasu Plzeň, odkud pochází i výše vložená citace.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.