Kategorie: Aktuálně, Račte vstoupit!

Cesta do Těšovic a zase zpět

V pátek 22. 4. vyrazilo 17 strážských cirkusových umělců pod vedením principálky Jarky na výpravu za projektovými kamarády.

Setkání partnerů projektu v Těšovicích (kontrolní body Horšovský Týn - Staňkov - Srbice - Těšovice) bylo dlouho plánováno. Proběhlo v Mateřské škole v Těšovicích, navštívili jsme však i její základnu v Kolovči a také kulturní dům v Srbicích. TwingRing se tu setkal s cirkusem Medvídka Míši z Těšovic a s cirkusem Hurá ze ZŠ Strž ze Dvora Králové nad Labem.

Pro děti byl připraven celodenní program. Nejprve jsme se seznámili s dětmi z cirkusu Medvídka Míši, které nám ukázaly svoji základnu - mateřskou školu, zahradu a hřiště. Přivítali jsme i nejvzdálenější účastníky setkání - cirkus Hurá ze Dvora Králové nad Labem a předali jsme si drobné dárečky.
Společně jsme si pak užili odpolední akci v kulturním sále v Srbicích, kde děti tančily, soutěžily, řádily.
Velké díky patří MŠ Koloveč a obci Srbice.

A takhle jsme si celý den užili:

Můžete si prohlédnout i dvě fotogalerie (první, druhá).

Třídní učitelky můžeme uklidnit, děti rozhodně nezanedbaly ani vlastní výuku.

• Matematiku jsme absolvovali při počítání do ... to když se nedočkavci ptali, kdy už tam budeme.
  • Český jazyk jsme zvládli v rámci komunikace s kamarády a při hodnocení, co se nám nejvíce líbilo.
  • Výtvarná výchova proběhla během kreslení společného obrazu na památku pro těšovické děti.
  • Při pracovních činnostech jsme modelovali, tvořili z tekutého písku a budovali stavby na venkovním pískovišti.
  • Cestou necestou jsme zkoumali kudy jedeme a co tam vidíme - zámek v Horšovském Týně, řeku Radbuzu, srnky na poli - i Čajs jsme tedy zvládli.
  • Cvičili jsme na prolézačkách a houpačkách, tančili jsme, řádili jsme, hráli jsme fotbal. Během odpoledního programu si děvčata zopakovala i gymnastické sestavy.
  • Zpívali jsme cestou tam i cestou zpátky.

Předmět
Kontrola captcha