Kategorie: Informatika, Učíme se

Informatika ÚNOR

O tom, co se děje v hodinách a také o tom, co je za domácí úkol.

Hodina 4. 2.

• tentokrát byla hodina opakovací
  • znovu jsme měnili barvu, typ a velikost písma
  • nastavovali jsme písmo podtržené, ručné a kurzívu
  • mimo to, jsme si zopakovali angličtinu - barvy
  • také jsme četli text, vyhledávali v něm dané informace a pracovali jsme podle instrukcí - a to byl u některých problém, pokud pokyn zní najdi v textu a podtrhni neznamená to najdi a někam zapiš
  • Dobrovolný domácí úkol najdou zájemci tentokrát v Google Classroom - tam kde pracujeme ve škole. Někteří už dokonce pracovat začali. Úkolem je navázat na daný text a dokončit příběh. S vymýšlením mohou pomáhat rodiče. Psát by však mělo dítko samo, aby trénovalo. Termín odevzdání Podezřele podařené povídky je ve středu 10. 2.

Hodina 11. 2.

• podnikli jsme výlet do historie
  • četli jsme krátký text o Belgii v době 7000 let př. n. l., hledali jsme v něm zmínku o nástrojích, o materiálech, o způsobu dorozumívání či o potravě
  • tyto informace jsme pak podle pokynů v textu vyznačovali barevně, jiným řezem, typem či velikostí písma
  • někteří byli hotovi raz dva, jiní měli práci až do konce hodiny
  • Dobrovolný úkol na další týden je opět k dispozici v Google Classroom (po přihlášení). Tentokrát jde o známou hru Město, jméno, zvíře ... Hra je ale laděna jako opakování učiva vlastivědy - Město, stát, hora, řeka ... Zájemci mají k dispozici tabulku o čtyřech řádcích, dospěláci mohou radit (pokud neporadí internet nebo mapa), děti mají klepat do klávesnice - pořád trénujeme psaní. Termín odevzdání úkolu je ve středu 17. 2.
  • Někteří čtvrťáci ještě projevili zájem o odevzdání úkolu Proklatě podařená povídka - mohou - termín je také 17. 2.

Hodina 18. 2.

• chválili jsme sedm statečných, kteří odevzdali dobrovolný domácí úkol
  • ukazovali jsme si, jak přesouvat části textu na jiné místo pomocí Myši, případně pomocí kombinací kláves CTRL+X a CTRL+V
  • vkládali jsme slova do věty, tak aby měla smysl
  • řadili jsme zvířátka podle velikosti
  • řadili jsme zařízení podle abecedy
  • přiřazovali jsme jménům správná příjmení
  • Dobrovolný úkol na další týden je opět k dispozici v Google Classroom (po přihlášení). Tentokrát jde o pouzorné přečtení krátké ukázky z knížky a vyškrtnutí nepravdivých vět - opakujeme si, jak nastavit písmo na přeškrtnuté. Termín odevzdání úkolu je ve středu 24. 2.

Hodina 25. 2.

• rozdali jsme si ohodnocené práce z minulých hodin a zapsali jsme známky
  • navštívili jsme Nesmyslov (alespoň na obrázku)
  • v obrázku jsme vyhledávali nesmysly, formulovali jsme věty a ty jsme zapisovali
  • snažili jsme se dodržovat pravidla pravopisu i správnou stavbu věty
  • podmínkou správného splnění úkolu bylo napsání alespoň 15 vět
  • Dobrovolný úkol do konce jarních prázdnin: Úkol pro malé spisovatele - zjistit a sepsat "Co se děje v mém pokoji?" Úkol je dostupný po přihlášení do Google Classroom.

Předmět
Kontrola captcha