Kategorie: Aktuálně, Dotek ztracených časů, Školní družina

Voňavá předvánoční nadílka

Je pátek, poslední předvánoční den. Ve třídách už děti oslavily přicházející Vánoce, rozdaly si malé dárečky, ti starší už ze školy odešli a školní chodby ztichly. Před školou zastavilo poštovní auto a přivezlo balíček plný vánočních vůní.

Naštěstí ještě v družině byly děti a tak mohl být balíček doručen. Měl za sebou dlouhou cestu ze slovenské Ilavy, byl veliký a paní vychovatelka se chvilku prala s jeho rozbalováním.

Když se konečně podařilo, ozvalo se dětské "aaaaaaaach" a družinou to zavonělo. A situace se opakovala při každém sáhnutí do krabice: voňavá máta, perníčky, ozdoby, holubička, adventní věnec celý z perníku a pořádné sklenice pečeného čaje. A k tomu krásná vánoční přáníčka, andělské náušnice do stálý úsměv na tváři, tužky v gumičkových pyžamech.

Bylo vidět, že naši slovenští kamarádi nezaháleli a celý podzim pilně pracovali na tom, aby dobře odpověděli, až se jich "zima zeptá". Vyzkoušeli si pletení z papírových ruliček, drátovali, vyráběli ozdoby z korálků, zabývali se bylinkařením, perníkářstvím a zpracovávali ovoce. Pěkně v duchu návratu k tradičním řemeslům. V tomto mají před námi trošku náskok.

My teď ale načerpáme během prázdnin síly a inspiraci a po Novém roce se zase pustíme pilně do práce.

Krásné Vánoce do Ilavy a moc a moc děkujeme za voňavý vánoční pozdrav.

A mimochodem, víte, co jsou černice, jedna z přísad pečeného čaje? :)