Kategorie: Aktuálně, Soutěže

Napsali o nás - Šachový klub Tachov vstoupil do mistrovských bojů úspěšně

Tachovský deník online - 12. listopadu 2014

Mladí šachisté ŠK Tachov vstoupili do sezony dvěma turnaji Krajského přeboru pod názvem Ampér a tachovští hráči vybojovali první body.

V Nepomuku se hrál úvodní turnaj. Z Tachova tam jeli jen tři žáci a všichni bodovali. V kategorii H 10 obsadil Adam Fliegel třetí místo a do celkového hodnocení si započetl 10 bodů. V H14 byl Pavel žalud šestý a má šest bodů. Pavel Svoboda si připsal dva body za desáté místo.

Druhý turnaj se konal v Tachově a účast ve sportovní hale byla oproti minulým létům neočekávaně vysoká, turnaje se zúčastnilo 65 dětí. Z domácích hráčů byla Elen Fliegelová druhá (12 bodů), Dominika Hálová třetí (10 bodů).
V kategorii D 10 si vybojovala Barbora Nováková třetí místo a získala deset bodů do celkového hodnocení, Anastázie Pintová skončila čtvrtá (8 bodů) a pátá Karolína Šperlová získala do celoroční soutěže sedm bodů.

V kategorii H 10 byl Adam Fliegel šestý (6 bodů), Ondřej Roubal osmý (4 body).
V H 14 vybojoval Michal Novák šesté místo (6 bodů). Dalším třem tachovským žákům v této kategorii se nepodařilo dostat do první desítky a tak jim byl započtený pouze jeden bod do celkového hodnocení.