Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Stalo se ..., IN-Generation

Generace digitálního světa

Dnes se žáci 4. až 9. ročníku zúčastnili interaktivního vystoupení v rámci projektu IN-GENERATION (viz také TADY a TADY)

Během cca 70 minut jsme společně se třemi protagonisty prošli několik témat.

Připomněli jsme si, že digitální technologie jsou všude kolem nás, zopakovali jsme si, jakými způsoby lidé komunikovali a komunikují, vyzkoušeli jsme si, jaké je to být online a jaké offline. Uvědomili jsme si (snad), že internet není všemocný a že existují i jiné prostředky komunikace a že osobní kontakt je osobní kontakt.

Digitální svět přináší mnoho výhod, ale také je v některých ohledech velmi nebezpečný a v nepovolaných rukou je silnou zbraní. Zopakovali jsme si pravidla netikety (=správného chování na internetu) a také, jak se pohybovat na internetu a při tom být v bezpečí.

A v neposlední řadě jsme řešili, že sociální sítě mají svá pravidla a jedno z hlavních je věková hranice. Copak asi rodiče říkají na registraci svých netřináctiletých dětí na facebooku?

Další fotografie si můžete prohlédnout v galerii a ve videotéce je pro vás připraven průřez celým představením.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , - odpovědět

Chtěla bych pochválit zejména čtvrťáky a páťáky, kteří byli během vystoupení velmi aktivní, bedlivě sledovali, co se děje, reagovali na položené otázky a také fotili a natáčeli. Podělíte se s námi o vaše úlovky?