Kategorie: Aktuálně, Ostrovy objevů, Školní družina

Hádanky z Tajuplného ostrova

Dostala by se i strážská posádka z jednoho konce ostrova na druhý?

Co nám napsali slovenští kamarádi:

Hádanky a tajomstvá, to je naše! Preto nám vôbec nevadilo, keď sme sa omylom ocitli na Tajuplnom ostrove. Pôvodne sme mali namierené na Ľadový ostrov, ale - ako hovoria naši českí kamaráti -"chybička se vloudí".

Ak sme sa chceli dostať z jedného konca ostrova na ten druhý, museli sme sa prehrýzť štyridsiatimi hádankami. Nad niektorými stačilo trošku porozmýšľať, pri iných sme sa museli poradiť s kamarátom, ale našli sa aj také, pri ktorých sme si museli pomôcť internetom. Za bystrý um a vynaliezavoť sme boli potom odmenení zlatými mincami a tehličkami z pirátskeho pokladu.

Vyskúšajte si aj vy, či by ste dokázali prejsť celým ostrovom - Zahádajte si s nami.

Naše odpovědní video je tady. Trošku jsme měli situaci ztíženou, že nám s odpověďmi nepomohl internet, ale jen a jen náš rozum. Také některé slovenské výrazy nebyly pro nás vůbec jednoduché. Aby to slovenská posádka neměla tak úplně jednoduché, tak jsme naše odpovědi pomíchali.
K vytvoření videa jsme použili naše obrázky a aplikaci ChatterPix Kids. Práce nám trvala docela dlouho - celé 4 hodiny a pak ještě zkompletování výsledného videa zabralo další poměrně dlouhý čas :)

Zde seznam hádanek:

1.    Ktorá je najdlhšia rieka na Zemi? (A...................)

2.    Ktoré jazero je najhlbšie na svete? (B...................)

3.    Červenobiele lodičky na mori sa hojdajú, bezpečnú vzdialenosť od brehu oni určujú. Čo je to? (b...............)

4.    Morské vtáky často sprevádzajúce lode sa volajú ... (č............)

5.    Vyskakuje z mora rád, s ľuďmi je veľký kamarát. Čo je to? (d............)

6.    Ktoré more je najväčšie na svete? (F...................................)

7.    Ako sa nazýva rýchla plachetnica s troma sťažňami? (f..................)

8.    Ktorý ostrov je najväčší spomedzi všetkých? (G..........................)

9.    Ako sa volá dom plávajúci na vode? (h.......................)

10. Ktorý morský živočích vypúšťa v prípade nebezpečenstva atrament? (ch...............................)