Kategorie: Aktuálně, Ostrovy objevů, Školní družina

Kamarádi pirátů papoušci z "Duhového ostrova"

Už víte, proč se z 1. stupně často ozývá ohlušující hluk? Ne? No přece proto, že tam sídlí kolonie papoušků a ti, jak víme jsou velmi hluční.

Na rameni každého pořádného piráta přece musí být papoušek, který neustále příšerně skřehotá: Braaaaaaaak! Takže, pokud jste se doteď domnívali, že hluk, který se nese po celé škole z 1. stupně, snad dělají hodní žáčci, tak jste se mýlili :D, protože to skřehotá a překřikuje se ta nezvedná horda papoušků, která se uhnízdila na stromě před družinou.

A jak by k tomu přišli naši piráti, kteří v tomto měsíci hledají poklady na Pirátském ostrově, kdyby také neměli své papoušky. Papoušci pocházejí z Duhového ostrova, na který poplujeme příští měsíc.

Tak tohle jsou duhoví papoušci našich pirátů:

Podobného papouška si můžete pořídit i domů. Podívejte se, jak na to.
Šablonu papouška obkreslete na čtvrtku A4 a vystřihněte tvar těla. Papouška pestře omalujte vodovými nebo temperovými barvami.
Obkreslete vaše dlaně na 6 barevných papírů v barvách duhy - červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá a fialová, to budou peříčka a také je vystřihněte.
Na zaschnuté tělo papouška postupně přilepte barevná peříčka, lepidlo stačí nanést jen trochu v horní části, aby peříčka "plandala".

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

icon , =D odpovědět

Papagáje jsem viděla na vlastní oči a jsou nádherní,chválím malé šikovné piráty a velkou pirátku obzvlášť 10

icon odpověděl(a)

Markétce šlo malování papouška lehce od ruky, je vidět, že je má nakoukané. Necháme se zase od vás někdy pozvat na vaši zahradu, abychom shlédli ty vaše,...živé! 9

, el loro odpovědět

Ahoj piráti, zdravím z ostrova v podkroví v Lidicích, jsem trochu pořezaný a ne z nějaké bitky, ale regulérně na operačním stole. Dopisuji si do Latinské Ameriky se ženami, které se jmenují jako naše obec a to Lidice. U nich mají běžně papoušky na stromech, ale ty vaše by se jim určitě také líbili. Jenom byste se nedomluvili, kdybyste říkali "papoušek", ale španělská slova vám nebudou cizí. EL LORO, nebo EL PAPAGAYO. Kdo ta slova zná, už umí trochu cizí jazyk.... pozdravuji všechny Zdeněk Pirát

icon odpověděl(a)

Ahoj Zdeňku, děkujeme za nová slovíčka,budou se nám určitě hodit! A přejeme, aby se pořezání rychle léčila.
Piráti ze Stráže