Kategorie: Aktuálně, Videotéka, Stalo se ...

Beseda nejen o Lentilce

14. května navštívila školu spisovatelka Ivona Březinová. O čem byla řeč?

Děti z prvního stupně se seznamovaly s knihou Lentilka pro dědu Edu. Dozvěděly se ale i také spoustu informací o tom, jak vůbec knížka vzniká, a jak to třeba s knížkou podle folmového scénáře.

Ti větší pak s autorkou prošli i další její knížky - Holky na vodítku či Básník v báglu. Všechny asi překvapilo, jak dlouho je třeba sbírat materiál na jednu knížku a co všechno se při tom dá zažít. A nás dospěláky překvapilo, s jakým zaujetím druhostupňáci besedu sledovali a jaké otázky paní Březinové kladli. A jsme rádi i za otázky směrem k nám, zda se některé ze zmiňovaných knížek objeví ve školní knihovně (objeví :) ) Někteří si dokonce odnášeli zakoupenou podepsanou knížku domů.

Malý vstup do besedování můžete shlédnout na videu.

A zde jsou ještě fotografie.

Děkujeme paní Jané Květové a Nakladatelství Albatros, že nám tohle zajímavé setkání zprostředkovali. (A doufáme v další: ) )

, - odpovědět

Ráda jsem to pro všechny udělala.
Někdy příště..........jk