Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Tajemství stromů

Hledáme dvojice

Kamarádi ze Slovenska pro nás připravili dva úkoly.

O tom, jak vznikalo na Slovensku stromové pexeso, si přečtěte ZDE (prolinkk na článek zatím chybí - řešíme drobný technický problém)

Kolegyně Janka s dětmi pro nás připravili toto zadání:

Skôr, ako ich (zadní strany - pozn. Pil.) však prilepíme na jednotlivé kartičky, radi by sme vás (milí naši českí kamaráti) požiadali o pomoc. Budeme radi, ak sa aj vy zapojíte do našej súťaže "O NAJKRAJŠÍ NÁVRH ZADNEJ STRANY PEXESA". Možno vytvoríte taký, ktorý sa nám zapáči viac.

Najskôr si vás ale trošku vyskúšame. Aby ste sa s nami mohli zahrať, posielame vám fotografie jednotlivých kartičiek. Nafotili sme ich však skôr, ako sme na každú z nich umiestnili názov stromu, z ktorého listy či plody pochádzajú. Vašou úlohou bude priradiť listy k správnym kvetom a plodom. Uvidíme, ako sa s tým popasujete. Prezradíme vám, že my sme sa pri tom veru zapotili.