Toto je stará neaktualizovaná verze webu. Pro vstup na nový web klikněte na https://www.zsstraz.cz
Kategorie: Aktuálně, Učíme se

Prvňáčci prvně na stezce

Deštivé a chladné čtvrteční ráno zrovna moc nezvalo do přírody, ale po dvou hodinách se ukázalo sluníčko a den byl rázem jako malovaný.

Plánovaná vycházka prvňáků na stezku měla několik cílů. Prvním z nich bylo důkladné pozorování všeho kolem nás a s tím spojený sběr přírodnin a vlastnoručních snímků krajiny, živočichů a rostlin. Také jsme se soustředili na chování v obci a v lese. Proříznuté pusinky s vysokými hlásky vyplašily vše kolem nás. Jen krkavci se vysmívali na obloze a hlemýžď u cesty nestačil utéci. Na vycházce velmi rychle mizely svačiny, ale také ubývalo čistých svršků. Snad nám bylo prominuto!
Před Vánoci si půjdeme místa na stezce znovu prohlédnout, abychom zjistili, co se změnilo. Budeme totiž pozorovat, jak se příroda mění ve čtyřech ročních obdobích.
Podívejte se na fotografie a uvidíte, jací jsou prvňáčci výzkumníci.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , - odpovědět

Je vidět, že jste si bádání vážně užili :) A Honzík má štěstí, že jeho svršky zůstaly čisté, zvlášť když kalhoty, které měl na převlečení zůstaly pěkně celou dobu v batohu ("Tak jsem zapomněl nooooo") .. uškrtím si ho sama :)

icon , - odpovědět

Výzkumníci jsou prvňáčci pořádní a šikovní.
A všichni o tom ví, protože jejich "halasení" je slyšet široko daleko, to známe i z družinových výprav.
(Možná časem před nimi vše živé prchat nebude 5 )