Kategorie: Aktuálně, Flat Stanley, Informatika

Jak se měli Dan a Honza v polských Katowicích?

Ze své objevitelské cesty do Polska se během velikonočních prázdnin vrátili páťáci Dan a Honza.

O své cestě si psali velmi podrobný deník, takže se vrátili se spoustou informací a fotografií. Posuďte sami:

Z Honzova deníku:

26. ledna jsem přijel do Polska. Byl to velký den. Setkal jsem se dětmi ze 4. b. Bylo jich 23 a byli velmi přátelští. Také jsem potkal placatého chlapce Matthewa.

27. ledna jsem byl ve škole. Byl to poslední den, odpoledne začínaly zimní prázdniny. Marta mi nabídla, abych prázdniny strávil s ní a s její rodinou.

Týden od 28. ledna do 12. února jsem teda strávila horách Zavoji. Každý den jsme si hráli na sněhu a sáňkovali, lyžovali a bruslili.

13. února vzal mě a mého přítele Patryk do svého bytu v Katovicích. Seznámil mě se svou rodinou a užili jsme si slavnostní atmosféru. Později jsme virtuálně cestovali prstem po globusu a ukazovali jsme si, která místa chceme v budoucnu objevovat a navštívit. S Patrykem a jeho bratrem Kamilem jsme hráli Monopoly, ukázali mi svou sbírku andělů. Čas utíkal rychle a rád budu na tuhle návštěvu vzpomínat.

Další týden jsem strávil s Aniou. To je šikovná holka. Hodně moc jsme se učili a každý den jsme chodili do školy. V pondělí byl ve škole maškarní ples a všichni jsme se převlékli do kostýmů. Byl to úžasný den - tančil jsem se všemi hezkými děvčaty z Aniiny třídy.

V týdnu od 27. února do 4. března jsem strávil s Kubou. Připravovali jsme projekt o Velké Británii pro Kubovy hodiny angličtiny. Pomáhal jsem Kubovi a tak dostal velmi dobrou známku. Však mám fotku s Big Benem. Kuba se svými nejlepšími přáteli hrají ve škole každý den Ninjago a Kuba vždycky vyhrává.

Poslední týden jsem strávil s Agátou. Byl to hodně nabitý týden, protože Agáta zrovna měla ve škole službu. Ten kdo má službu, musí před každou hodinou mazat tabuli, upravovat výzdobu a udržovat ve třídě pořádek. Také s Agátou jsme připravovali projekt. Týkal se života v 16. století

Z Danova deníku:

Do Polska jsem přijel v den, kdy byl poslední den ve škole. Odpoledne začínaly zimní prázdniny. Martyna mě pozvala, abych prázdniny strávil s ní na denním táboře. Každý den jsme tak podnikali bláznivé věci a trochu jsme cestovali. Třeba první den jsme navštívili etnografický park, kde jsme objevovali, jak se žilo v minulosti. Také jsme navštívili mnoho zajímavých míst kolem Katowic. Nejvíc se mi líbilo v „chlebové chýši", kde jsme se učili o tom, jak se dříve dělal chléb. Pomáhal jsem Martyně takový chléb vyrobit a také jsem vyráběl máslo a sýr.

Myslím, že i dárky, které si kluci přivezli, byly opravdu šité přesně na ně. Co jiné dát na cestu klukům - fotbalistům, než dárky s logem EURA 2012. :)

Kdypak se asi vrátí další cestovatelé?

icon , - odpovědět

Moc pěkné, povedené deníčky a poučné!

icon odpověděl(a)

já jen doufám, že si to kluci taky alespoň přečtou :)