Kategorie: Aktuálně, Flat Stanley

Cíl cesty - Tauranga

Ptáte se, kde Tauranga leží? Odpověď je jednoduchá - na Novém Zélandu. Je to stotisícové město na pobřeží Severního ostrova. A jak se tam měli Matěj s Adamem, si můžete přečíst právě teď.

Z dopisu rodiny Oldsových:

Děkujeme vám za zaslání vašich plochých dětí. Myslíme si, že si návštěvu u nás v Tauranze na Novém Zélandu užily, stejně jako horko a slunečné počasí, které tu teď máme. Je pro nás těžko představitelné, že u vás je teď zima.

Našim dětem Ryanovi a Caroline zbývá posledních pár dní letních prázdnin. Do školy jdou 1. února.
Doufáme, že se z informací, které spolu s chlapci posíláme, dozvíte alespoň něco o životě u nás na Novém Zélandu.

Z Matějova deníku
V pondělí 16. ledna jsem přijel do Taurangy na Novém Zélandu. Bylo horko a slunečno. Zdejší rodina se skládá ze 4 lidí - mámy, táty, jedenáctileté Caroline a osmiletého Ryana. Vyfotil jsem se s Caroline před jejich domem.

Ve středu 18. ledna jsem navštívil Ryanovu školu. Nástěnná malba na fotografii je dílem žáků a učitele, stejně jako vyřezávaná socha. Do této školy chodí kolem 600 dětí. V době, kdy jsem tam byl, byly zrovna letní prázdniny. Škola začínala až 1. února.

Ve čtvrtek 19. ledna jsem navštívil střed Taurangy. Viděl jsem sedm maorských vyřezávaných soch, které představují skupinu hvězd známou jako Sedm sester (také se jim říká Plejády .. pozn. překladatele).

Ve čtvrtek jsme také vyrazili s koly na BMX dráhu. Ryan totiž miluje rychlou jízdu přes hrboly.

Z Adamova deníku

V pondělí 16. ledna jsem přijel do Taurangy na Novém Zélandu. V tomto městě žije 100 000 lidí. Vyfotil jsem se s Ryanem před jejich rodinným domem, kolem kterého je hodně velkých stromů a velký trávník, na kterém se dobře hraje fotbal.

Ve středu 18. ledna jsem se byl s Caroline podívat v Ryanově škole, kde mají pro 600 žáků dvě hrací plochy, tři hřiště, bazén a hřiště na nohejbal a basketbal.

Ve čtvrtek 19. ledna jsme navštívili přístav a také horu Maunganui. Všichni chtěli jít plachtit do přístavu, protože Caroline a Ryanem se celé léto učili plachtit. Jejich jachta se jmenuje Optimista.