Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=3898  •  Vydáno: 19.5.2017 19:51  •  Autor: Hana Pilařová

Na návštěvu přišel Karel

Kdo? Kdy? Kam?
Čtěte dál ...

Tak jednak musíme upřesnit, že Karel až tak úplně nepřišel. Karel byl přinesen v plastovém boxu. A to z jednoho prostého důvodu ... Karel nemá nohy.

Karel je totiž krajťák. Přesněji .. sameček Krajty královské. Ve škole se objevil dnes ráno a zůstal s námi až do oběda. Tedy do oběda našeho, Karel si u nás nic nedal, myši jsme neměli a on asi stejně zrovna neměl chuť. Karel jí totiž jen jednou měsíčně.

Karel se chtěl seznámit zejména s prvňáky. V učebnici čtení mají totiž obrázek hada. Při debatě nad tím, kdo se hadů bojí a kdo ne, vyšlo najevo, že v jedné prvňácké domácnosti se had vyskytuje. A protože je to domácí mazlíček netradiční, požádala paní učitelka Natálčinu maminku Anetu, zda by nemohla hada do školy přinést, aby si ho děti prohlédly.

A tak Karel přišel ... tedy byl přinesen ... a dál už to znáte.

Prvňáci se dozvěděli mnoho zajímavého a stali se na chvíli hadími ženami a hadími muži. Byli velmi stateční.

Karel šel ještě zhodnotit, jak malují šesťáci a sedmáci. Znaven přemírou zážitků se pak nechal odnést domů.

Nabízí se otázka, který netradiční mazlíček nás navštíví příště? :)