Zdroj: https://www.zsstraz.cz/web/index.php?a=1482  •  Vydáno: 12.2.2013 21:25  •  Autor: Martina Tokarová

Malá rekapitulace ze žákovské knihovny.

Od otevření naší nové žákovské knihovny uplynulo zhruba pět měsíců a už sklízíme první úspěchy.

Investovaný čas se rozhodně vyplatil, protože počet čtenářů neustále roste. Mají na tom svůj podíl krásné prostory, pohodlné polštářky a v neposlední řadě za to může nášup nových knížek, ze kterých si může vybrat snad úplně každý.

S potěšením můžeme oznámit, že k dnešnímu dni bylo uskutečněno 252 výpůjček!!! Vezmeme-li v úvahu, že naše škola má 104 žáků, je to skvělé číslo! Jednoznačně nejčastějšími návštěvníky jsou žáci 3. a 4. třídy, v těsném závěsu za nimi jsou druháci. Druhý stupeň značně pokulhává (na tom budeme muset ještě hodně zapracovat).

Doufáme, že počet čtenářů i výpůjček neustále poroste, protože to bude důvodem pro nákup dalších a dalších knih! A co nás ještě čeká? Na konci školního roku budou vyhlášeni nejpilnější čtenáři z celé školy a odměny je rozhodně neminou. Takže nezapomínejte, pro všechny žáky školy je knihovna otevřena každé úterý o velké přestávce.