Warning: Undefined variable $desc in /web/htdocs/www.zsstraz.cz/home/www/web/require/hcm.php on line 316

ZŠ STRÁŽ - Osmý MyslIQ
Kategorie: Aktuálně, MyslIQ

Osmý MyslIQ

Dnešní MyslIQ byl trochu strašidelný, trochu hravý a samozřejmě i přemýšlivý :)

I. Strašidelná rozcvička

Halloween se nám promítl do úvodu, který jsme začali dvěma příběhy z Černých historek.

II. Logické úkoly

Po strašidelném úvodu jsme nastartovali mozek logickými úkoly, viz pracovní list níže.

III. Hrajeme si, přemýšlíme

Dnešní většinu času jsme věnovali seznamování se s novými hrami. Výběr byl velký.

1. Nejvíc se hrál Super farmář - pravidla hry se opírají o zásady matematiky a logiky, nutí hráče počítat, předvídat, plánovat a kalkulovat s riziky. Zajímavá je i historie hry, kterou vymyslel polský matematik Karol Borsuk v roce 1943 a dodnes se touto hrou nejen děti učí strategicky myslet.

2. Někteří pronikli do tajů hry Rolit. Je to abstraktní hra, jejíž kořeny sahají do starověké Číny. Hra nás učí předvídat, kalkulovat a rozvíjí představivost.

3. Určitě rozjedeme ve větším známou hru Carcassonne. Dnes děti hrály jen základní verzi, brzy přidáme i rozšíření.

Na fotografii vidíte krom zmíněných her i další hry, které byly dnes v nabídce a děti si je mohly zahrát.