Kategorie: Aktuálně, Objevujeme vynálezce

5. - Let montgolfiéry

Jak Leonardo hodnotí minulou cestu a kam se vydal tentokrát?

Při minulé cestě se Leo setkal s Lászlem Bírem, vynálezcem kuličkového pera, který odešel z Maďarska před 2. světovou válkou kvůli svému židovskému původu. Patent na podal nejprve v Paříři a po té znovu v Argentině. A od té doby se kuličková pera = propisky, používají úplně všude. Někdy k inspiraci stačí jen pozorovat děti, jak hrají kuličky (a kulička projede kaluží a zanechává stopu). :) Další komentář ZDE.

V tomto týdnu splnili někteří objevitelé vynález(c)ů již pátý úkol a získávají jednu žárovku do své sbírky v celoroční hře. Jsou to: prvňačky Rozárka, Natka, Lucka, třeťáci Filip, Katka a Sandra, páťáci Honza, Karolína a Barča s Barčou, šesťáci Mates a David a osmák Michal N. Příště mají šanci další. :) A výše jmenovaní mohou začít střádat objevy na další žárovičku.

A co zažil Leo při páté cestě?

Odpovídat můžete opět přes níže vložený formulář nebo pomocí lístku, který najdete na nástěnce u sborovny, do pátku 14. října. (POZOR!!! lístky jen do čtvrtka, v pátek ve škole nebudu a nemohla bych vaše odpovědi Leovi předat. HP)