Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

Den s Divadélkem pro školy

Již po několikáté nás navštívili herci Divadélka pro školy z Hradce Králové. A i tentokrát panovalo v řadách malých i velkých diváků nadšení.

První stupeň shlédl představení Písnička pro draka - hudební pohádka pro dva herce a jednoho draka, plná kramářských písniček, překvapivých zvratů a komických situací, jejímž rozuzlením je klasické vítězství dobra nad zlem. Smyslem celého představení je nejenom ukázka netradičního pojetí hudební nauky a vytvoření pozitivního vztahu k muzice, ale také vysvětlení mnoha lidových rčení.

A tady je důkaz, že se zpívalo:

Pro žáky druhého stupně bylo určené představení Divadlo nekouše aneb průvodce divadelními žánry. Žáci se se seznámili s jejich členěním žánrů, jejich charakteristikou, principy a typickými představiteli. Odborný výklad byl doplěn hranými ukázkami ze slavných her, chronologicky řazenými od antiky po současnost, s důrazem na zachování typických dobových prvků a jazyka.

Víte třeba, jak se škrtí Desdemona?

Když se podíváte na stránky Divadélka, zjistíte, že jsme ještě některá představení neviděli. Tak zase příště?