Kategorie: Aktuálně, Místní knihovna

Nové knížky v místní knihovně

Tento týden dorazilo do naší knihovny auto s novými knihami pro strážské čtenáře.

Z nabídky nových knih si vyberou nejen dospělí, ale tentokrát hlavně žáci, protože jsem pro ně objednala více publikací. Také jich chodí do knihovny více než dospělých :)

Třeba malá ochutnávka nalálá i nové čtenáře.

Malá ochutnávka z naučných knih pro děti a mládež:

Děsivá věda: Návod k použití lidského těla

Bájné bytosti

333 automobilů

a teď něco z toho, co rádi čtete:

Alchymistův syn, Harry Potter i Harry Trottel, Darebák David, Deník malého poseroutky, Dívky v sedlech... atd.

Babička drsňačka

KLUB ZÁHAD - Pomsta hraběte Gundolfa

Sto tajných dvířek

Tak neváhejte, přijďte a určitě si vyberete!

Místní knihovna je otevřena ve čtvrtek o velké přestávce a odpoledne od 16.00 do 17.30.

icon , - odpovědět

Jinak zde dopisuji slíbené údaje o čtenářích a výpůjčkách z loňského roku (bez prázdnin):
- registrováno 40 čtenářů do 15 let
- vypůjčeno 121 naučných knih pro děti a mládež
- vypůjčeno 308 titulů z oblasti beletrie pro děti a mládež
Celkem bylo z "dětského oddělení" vypůjčeno 429 publikací.
(nejsou zde zahrnuty další publikace z dospěláckého oddělení, které si mohli žáci zapůjčit)

icon odpověděl(a)

Tak to jsou rozhodně potěšující čísla, vím, že v těch 40 dětských čtenářích bude něco málo žáků dojíždějících do ZŠ Bor, přesto při počtu 103 v naší ZŠ je to hezké procento :)