Kategorie: Žáci a jejich práce, Čtenářský deník

Vydavatelství: Albatros

Rok vydání: 2008

Stručná charakteristika knihy:

Je to o tom, že malý Mikuláš vymýšlí různé hlouposti s kamarády, jezdí s rodiči k bábině atd.

Např:

Když jednou přivezli před školu hromadu písku, tak děti vyběhly a začaly si v ní hrát. Stavěly hrady a rybníky. Jenže Vendelín rozbil Celestýnovi brýle a ten mu zato jednu vrazil. Pak přišel Polívka (to je jejich hlídač) a všechnu zábavu jim zkazil.

Citát (nebo úryvek) z knihy, který mě zaujal a proč:

,,Ne do mýho hradu, pozor na můj hrad," pištěl Jáchim.

Postava, která mě zaujala a čím:

Mikuláš: Tato postava mě zaujala tím, že vypráví o sobě, svých rodičích a kamarádech. Také mě zaujal tím, že vymýšlel různé kravinky s kamarády a jejich hlídač se jim to snažil překazit.

Moje otázka (Co mě napadlo v souvislosti s knihou?):

Proč se ta kniha takhle jmenuje?

Moje ilustrace:

, Chyba odpovědět

obrázek dobrý 5 jenom Rene-G RUKY ? 5

, clovek odpovědět

pekny obrazek az na ty ruky 5 5 4 XDDD a dobra kravata cervená

, Zaujalo mě odpovědět

Obrázek se ti moc a moc povedl.Skoro jako Sempé.Sice bys asi nemohl být malíř nemohl být ale za potlesk to stijí. 5

icon , - odpovědět

Radime, ten obrázek je fakt povedený, sice jedna ruka kratší, ale ten výraz v obličeji a červená kravatka - to nemá chybu 5 !

, TUZKA odpovědět

HUSTEJ OBRAZEK xD 1