Kategorie: Aktuálně, Učíme se

Prvňáci a LUNCH RUSH!

Matematika zábavně

Dneska jsme při matematice procvičovali početní operace do 10. Děti pracovaly ve dvojicích jako dva hráči a mohly si nastavit obtížnost matematických operací každý podle své úrovně. Pracovaly s rozšířenou realitou v aplikaci LUNCH RUSH. Po třídě byly na různých místech kartičky s čísly (výsledky), pokud žák-hráč správně vyřešil početní příklad a zamířil iPad na kartičku s číslem, objevila se mu tam objednávka jídla s patřičným počtem kousků a mohl pokračovat další hráč. Pokud výsledek nebyl správný, aplikace dětem názorně pomáhala dojít ke správnému výsledku.
Někteří šikovní hráli ještě o čas a snažili se "objednávky na jídlo" vyřídit co nejrychleji.
Nejlepší na této hře (aplikaci) je to, že každé dítě může pracovat podle svých schopností a stále se posouvat dál.

Video z hodiny:

Zde několik doplňujících fotografií: budou doplněny

Tady odkaz na video, které ukazuje, jak aplikace funguje.