Kategorie: Aktuálně, Školní družina

Nejen podzim v družině

Všude samé listy, rozčepýřené vrány, spontánní výroba kabelek a rozšířená realita

V prvním oddělení se stále zaměřujeme na procvičování rukou a nácviku střihání, proto nám všude poletují vystřihané lístky v podzimních barvách - na dveřích, na oknech, na nástěnkách... Nejvíce děti však bavilo vlnkování lístečků. Ve druhém oddělení jsou už šikovnější a lístečky prošívali.

Ve druhém oddělení se usídlily rozčepýřené vrány. Nejdřív musely děti tmavými barvami pomalovat hebké ubrousky, ty nechat usušit a nakonec z nich vznikla peříčka vran.

V první oddělení družiny nejprve děvčata objevila vzorníky tapet a pak už to šlo ráz na ráz a rozjela se spontánní výroba kabelek, psaníček, peněženek... Zapojili se i chlapci. Jen jsem nestihla všechny modely vyfotit.

Vyzkoušeli jsme si i aplikace na rozšířenou realitu: