Kategorie: Aktuálně, Školní družina, Traja pátrači

V hlavní roli představivost

Co si dokážete představit, když vidíte jen čáry, klikyháky nebo nějaké jednoduché tvary na kousku papíru?

Začali jsme si povídat, co je to vlastně představivost a proč je důležitá. Určitě pro vynálezce, které letos ve škole hledáme nebo třeba pro pátrače, kterými jsme se stali v družině atd.

Nejdříve jsme si zahráli hry s představivostí a pak následovala první aktivita, kdy děti měly štos papírů s různými klikyháky, čárami a neúplnými tvary a pouze tužkou měly dokreslit, čeho by daná čára mohla být součástí.

Na závěr "pátrači" dostali papír s předtištěnými tvary (viz pdf k vytištění z Do You See What I See) a doplnili v každém čtverečku tvar dle vlastní představivosti. Některé výtvory jsou hodně originální a při jejich prohlížení se představivost dále rozvíjí, někdy se některé děti trochu "opičily" a nechaly se ovlivnit obrázky kamarádů.
Jakou mají děti představivost můžete posoudit i vy z vybraných ukázek. Zkuste uhodnout, co jednotlivé obrázky představují....

icon , =D odpovědět

Nádherné kreslířské práce 9