Kategorie: Aktuálně, Stalo se ...

A plavba pokračuje!

Ve středu 29. června jsme se sešli v tělocvičně školy, abychom vypustili na samostatnou plavbu životem šest členů naší posádky.

Nejprve jsme ale přivítali novou posádku. Představit se nám přišli naši předškoláci. Jsou šikovní a moc se na ně těšíme.

Následovalo velké vyhlašování: Zástupci cirkusu TwingRing uzavřeli svůj projekt Račte vstoupit.

Předali jsme diplomy největším sběračům indiánských peříček - Báře Novákové (37 peříček), Michalovi Novákovi (35 peříček) a Karolíně Šperlové (33 peříček).

Starostové obcí předali dary našim úspěšným reprezentantům:

• Michalu Novákovi - za reprezentaci v OVOVu na úrovni kraje, atletické soutěže a soutěže v šachu a za úspěšnou reprezentaci ve fotbale na úrovni kraje
  • Barče Novákové - za reprezentaci v šachu na úrovni republiky a za nominaci na Mistrovství Evropy v šachu, atletické soutěže, vyhlášena sportovcem roku 2015
  • Radkovi Andrlemu - za účast na běžeckých soutěžích různého typu, vyhlášen sportovcem roku 2015
  • Karolíně Šperlové - vítězce Českého poháru a mistryni ČR ve snowboardcrossu v kategorii KIDS
  • Adamu Radovi - za úspěšnou reprezentaci ve fotbale na úrovni kraje
  • Janu Brejchovi - za úspěšnou reprezentaci ve fotbale na úrovni kraje
  • Matěji Ludvíkovi, Matěji Chodovi a Vaškovi Podlipskému - všem za úspěšnou reprezentaci ve střelbě na úrovni kraje)

Knižní odměny převzali nejlepší žáci tříd - Josef Turbák, Natálie Hotváthová, Nikola Horváthová, Jan Pilař, Linda Hrušková, Tereza Cihlářová, Filip Habart, Vít Gregor, Bára Květová a Jan Brejcha.

Zpěváci a hudebníci ze 4. a 5. ročníku zahráli a zazpívali.

A Bára s Honzou se jménem IX. třídy rozloučili.

Milí učitelé, rodiče, spolužáci a ostatní zaměstnanci školy, kteří s námi plujete na loďce oceánem života. Rádi bychom vám přečetli několik důležitých momentů z našeho lodního deníku.

Psalo se 3. září 2007, když se sedm malých plavčíků nalodilo na palubu strážské lodi. Kapitánem tehdy byla paní Vaňousová, která naši loď kormidluje dodnes a u kormidla je jí velkou oporou paní Pilařová. Nás sedm nezkušených plavčíků svěřili na pět let zkušené námořnici Vlastě Baníkové. Právě ona nás naučila první tempa jazyka a počtů, bez kterých se nedá plout. Během plavby někteří naši skupinu opustili, jiní se nalodili. Tak už to v životě bývá. Bylo to ale pět krásných let, na které máme hodně vzpomínek, pět let, během kterých nás paní Baníková naučila to nejdůležitější - nebát se vody.

3. září 2012 jsme postoupili do druhého lodního patra, kde se nás ujala další zkušená námořnice Pavla Nováková. Zpočátku jsme měli mořskou nemoc z toho, že budeme mít na každý předmět jiného námořníka, ba dokonce prvního i druhého kapitána. Ale plavčíci musejí být připraveni na všechno. Byly to další čtyři roky dobrodružné a zajímavé plavby, při které nám námořníci předávali zkušenosti ze svých oborů. Byla to plavba vcelku klidná, občas jsme se dostali do vlnobití, ale i to k plavbě patří. Po celou dobu bylo na lodi čisto a vždy jsme měli co jíst. A to je také důležité.

Paní Nováková nám spolu s ostatními námořníky pomáhala hledat ten správný kurz pro budoucí samostatnou plavbu oceánem života. Dnešním dnem strážskou loď opouštíme a každý z nás se již částečně nalodil na svoji vlastní loďku, kterou si už budeme kormidlovat každý sám. Od této chvíle se na lodi potkávat nebudeme. Ale nebuďte smutní, přijdou jiní plavčíci a my vám za všechno moc děkujeme.

Možná se po shlédnutí videa ptáte, proč se do rukou deváťáků dostaly ty omašličkované izolepy. To je dlouhý příběh, třeba vám ho někdy ... někdo ... někde ... bude vyprávět.

Vzkaz do kajuty číslo 9: Hodně štěstí, námořníci. Vítr do plachet a držte správný směr!

, - odpovědět

Bylo to krásné dopoledne, moc mne mrzí, že jsem se nemohla zúčastnit. Slzela jsem si doma. Deváťákům do života HODNĚ ŠTĚSTÍ. 1

icon , Hm,... odpovědět

jsme velmi překvapeni,že Markétka není úspěšnou reprezentantkou školy. Škoda