Kategorie: Aktuálně, Dotek ztracených časů, Stalo se ...

Muzeum ztracených časů v provozu

Badatelé a návštěvníci v muzeu

21. 11. se otevřelo Muzeum ztracených časů.
Před „slavnostním" uvedením do provozu jej v úterý 18.11. navštívili badatelé ze školní družiny, kteří se po úvodu vydali hledat zajímavé informace o vystavených předmětech, pátrali, bádali a hledali odpovědi na všechny otázky z jejich badatelského deníku.
Ve středu 19.11. muzeum navštívili žáci 3.a 4. ročníku, kteří se také rozdělili do badatelských týmů a pátrání jim šlo výborně. Týmy z družiny a ze třetího čtvrtého ročníku bezvadně spolupracovali a se zájmem pracovali.
V pátek 21.11. se během dopoledne v muzeu vystřídaly mnohé návštěvy z řad rodičů, ale i obyvatelů Stráže, návštěvníků školy v rámci Dne otevřených dveří.
Žáci 1. třídy se také zúčastnili bádání a šlo jim to výborně, i oni své badatelské úkoly splnili a byli výbornými posluchači.

Poslední vyučující hodinu do muzea na obhlídku přišli páťáci, kteří hledali inspiraci pro své výtvarné vytváření a pátrači ze 2. třídy, kteří také dostali pracovní listy s úkoly.
Nepracovali jen děti, pedagogičtí pracovníci mohli listovat v dobových metodikách a učebnicích či se inspirovat ve starých kuchařkách. Odpoledne v rámci oslav 120. výročí školy si přišli muzeum prohlédnout hosté, o vzpomínky a vyprávění nebyla nouze.
Muzeum bylo naplánováno pouze jako jednodenní, ale ještě v prostorách interaktivní učebny chvíli zůstane, aby se s exponáty mohli seznámit i ostatní. Dnes v muzeu např. pátrali páťáci. Vitríny na chodbě jsou stále přístupné a další zajímavé archiválie a předměty jsou připraveny na další výstavku, takže se máte na co těšit.

Podívejte se, jak bádaly děti z družiny:

Takto pátrali v muzeu žáci 3. a 4. ročníku:

Takhle to vypadalo v muzeu v pátek dopoledne:

Páteční muzejní odpoledne:

Co zde můžete vidět:

Zde najdete seznam těch, kteří do muzea zapůjčili staré předměty, knihy a sbírky:

Lavičkovi (Borek)
Pilařovi (Stráž a Dvůr Králové)
Turbákovi (Souměř)
Novák (Plzeň)
Marčanová (Stráž)
Pachlovi (Stráž)