Kategorie: Aktuálně, Všudybýlek

Kdo nepřišel, nenašel

V pátek 12. června se mohli žáci naší školy zúčastnit hledání pokladu.

V 16 hodin dostali všichni účastníci obálky, kde bylo 7 šifer. Každý zasedl ke stolu, který byl zrovna nejblíž a začal luštit. První šifra nás poslala směrem na Souměř, kde na značce byl kousek šifry. Odtud jsme šli ke kapličce u jednoty, naše kroky dále vedly ke školce, přesně řečeno, k jednomu z oken. Následoval most u pily, kde jsme měli trochu problémy s hledáním, dále požární zbrojnice, obecní úřad a Karbanovi.

Trochu zvláštní bylo, že nás celou cestu nikdo nedohnal, ale naopak jsme všechny skupiny potkávali. Po zjištění poslední nápovědy jsme byli posláni po počítačovny (chudák, ta dopadla) a zde jsme museli pomocí všech sedmi získaných indicií vyluštit, kde a jaký poklad je ukrytý. Výsledkem bylo "pružné kolo, školní hřiště " čili trampolína. Nejen to skákání, nakonec i opečené vuřty, ale celá akce byla fajn.

Jo a tohle jsem cestou nafotil.